Co łączy stres, kolorowanki i datę 26 kwietnia?

Co znajdziesz w tym wpisie?

  • Rozwiązanie zgadki z tytułu wpisu
  • Krótką historię powstania bloga
  • Znaczenie nazwy Drzewo Słów

Rozwiązanie zagadki: Co łączy stres, kolorowanki i datę 26 kwietnia?

Kiedy szukałam daty na premierę tego bloga uparłam się, żeby to był wiosenny miesiąc. Wiosna jest moją ulubioną porą roku. Aktualnie mam takie szczęście, że mieszkając w Quito mam górski klimat na równiku, co daje efekt wiosny, lata i jesieni w jednym. Często nawet wszystkich trzech por roku w ciągu jednego dnia. To Ci dałam podpowiedź odnośnie daty! Nie, wiosna nie jest tym, co łączy stres, kolorowanki i dzisiejszy dzień.

Tym łącznikiem są aż trzy elementy:


Drzewa

Kocham drzewa, a dziś jest Święto Drzew, które zrodziło się wraz z akcją zalesiania Ziemi. Dla mnie drzewo jest symbolem odpoczynku, odstresowania i spokojnego życia. Co do tego mają kolorowanki? Ich głównym motywem są liście, gałązki, kwiaty i wszelkie inne elementy typowe dla drzew.

Matka Boża Dobrej Rady

Jestem osobą wierzącą, więc dla mnie ważnym elementem było również wspomnienie, które jest obchodzone dziś. I jest nim święto maryjne. Poprzez moje artykuły poniekąd będę Ci doradzać, jak sobie radzić ze stresem, a jedną z tych rad będzie zainteresowanie się artoterapią i kolorowankami.

I oczywiście autorka bloga!

Moja skromna osoba rzecz jasna! Wszak to ja tworzę te treści i to ja zdecydowałam o czym będę pisać. Skoro już jesteśmy przy mojej osobie to zapraszam na opowieść, jak powstało to miejsce.

Krótka historia powstania tego bloga

Pomysł na tworzenie kolorowanek dla dorosłych, edukowaniu o stresie i praktycznym uczeniu odpoczywania nie jest u mnie nowy. Być może uczestniczyłaś w moich warsztatach relaksacji z maja 2017 roku lub w webinarze o stresie czy wychodzeniu ze strefy komfortu? Jednak wtedy to były jednorazowe akcje. I też nie mogłam się zdecydować, w którym kierunku iść. 

Ciągnęło mnie, żeby pomagać osobom z niskim poczuciem własnej wartości i zaczęłam to robić, dopóki się nie pochorowałam. Też chciałam prowadzić portal dla samotnych, pisać o relacjach czy prowadzić poradnię dla małżeństw, ale tutaj musiałabym dodatkowo skończyć 3 letnie studia na terapeutkę, więc realizacja tego pomysłu rozciągnęłaby się bardzo w czasie.

Jednymi z głęboko ukrytych pragnień były działania artystyczne. Już dwa lata temu stworzyłam moją pierwszą kolorowankę dla dorosłych, ale ciągle nie byłam pewna czy to dobry kierunek. We Francji, USA i Anglii jest szaleństwo na kolorowanki. Mam wrażenie, że Polacy jeszcze nie docenili ich wspaniałości.

Ostatecznie choroba rozwiała moje wątpliwości i od razu przyszła do mnie nazwa, domena była dostępna, więc nie było nad czym się zastanawiać.

Drzewo Słów - Slow

Kocham drzewa, kocham słowa, a przez ostatnie lata rozkochałam się do nieprzytomności w pisaniu i tworzeniu. Zauważ, że nazwa bez polskich znaków świetnie się łączy z głównym tematem (slow, czyli powoli). Właśnie teraz najbardziej potrzebuję spokoju, powolnych działań, odpoczynku i regeneracji, bo przy mojej chorobie stres oznacza krwawienia z jelit i ostrą fazę zapalenia. Tworzenie kolorowanek bardzo mnie wycisza, a dzielenie się tą umiejętnością z inni sprawia mi ogromną radość. 

To miejsce będzie inne, niż dotychczasowe, które stworzyłam w przestrzeni internetowej. Nie napiszę, że będzie wyjątkowe. Dla mnie ono już takie jest. Jednak zostawiam ocenę Tobie i czekam na komentarze i wszelkie opinie, które pomogą mi się rozwinąć.

Dziękuję, że jesteś!